MTB duatlon, Zvůle u Kunžaku

www.hezkachalupa.cz/duatlon

 

 

MTB duatlon pro triatlonové a duatlonové nadšence, pohodáře i ty, kteří si chtějí něco nového vyzkoušet. Pátý ročník Chalupářského koloběhu se koná v sobotu 22. dubna 2023, start závodu v 11:00 hodin na Zvůli. Kategorie ženy a muži (4,8 – 28,0 – 2,0 km).

 

Tratě

1.Běh: Běží se po hrázi, pak nad kempem (mine se hospoda u Šutru), pak lesem k místu „U panského lesa“. Potom se běží do Terezína. Z Terezína se pak běží zpět na Zvůli po červené turistické značce. Celkem je to cca 4.8km, ale s nezanedbatelným stoupáním a klesáním zhruba 80 m.

Cyklistika: Technicky není trať příliš náročná. Trať vede po štěrkových, lesních i asfaltových cestách. Doporučujeme horská kola. Jedou se dva okruhy (každý měří 14,2km s převýšením cca 250m). Cyklistická helma je povinná.
Vyjíždí se po hrázi, pak doprava kolem kempu, dále kolem chalup u Panského lesa a kolem odbočky na Ďáblovu prdel. Přímo na Ďáblovu prdel byste se během závodu dostat neměli :-). Pak se jede přes Nový svět (je tam automat na pivo – pivomat – možná užitečná informace pro pohodáře a druhé kolo) a dále se pokračuje do Radíkova. V Radíkově trasa ostře odbočuje doprava (ze silnice na polní cestu) a následuje „nejhezčí“ stoupání cyklotrasy. Po nastoupání se sjíždí do obce Matějovec. V Matějovci se odbočuje doprava na cyklostezku 1241. Po zhruba 2,5km na křižovatce s cyklostezkou 1115 se vydáte doprava po této cyklostezce. Po té dojedete až na křižovatku s cyklostezkou 1119 a na ní po chvíli odbočíte na Dáblův chléb a odtud zpět na Zvůli.

2.Běh: Tato závěrečná běžecká trať už je krátká – necelé 2km – opět se vybíhá po hrázi směrem ke kempu. A pak pokračuje nejkratší cestou kolem vodní plochy Zvůle.