Zámek Jindřichův Hradec

„O té ohavné rebelii“, příběh z války 30tileté

 

Noční divadelní prohlídka na jindřichohradeckém zámku se inspiruje událostmi prvních let Třicetileté války, které jsou také zvány Válkou českou. Zámek se bude muset bránit obležení armádou generála Henry Duvala de Dampiérre.

 

Diváci budou svědky holdu stavovské šlechty Fridrichu Falckému v císařské kapli, poradě generálů v předvečer bitvy na Bílé hoře i části bitvy samotné. Nevynechá se drancování Prahy ani poprava vůdců rebelie na staroměstské náměstí rukou samotného kata Mydláře.

 

V této dějinné scenérii se objeví mnoho historických postav, jako například královna Alžběta Stuartovna, Lucie Otýlie z Hradce, Bonaventura hrabě Bukvoj, Jindřich Matyáš Thurn, Diviš Černín z Chudenic a další.

 

REZERVACE VSTUPENEK

 

Spatříte skutečný boj o město s výstřely z mušket a děl, vojáky, tanec, oheň a kejklíře. Vašimi průvodci bude všudypřítomný Osud a jeho nerozlučná sestřička Fortuna.

 

Termíny představení

4. června

15., 16., 29. a 30. července

12. a 13. srpna

 

 

Prohlídka diváky provede také mnoha prostory jindřichohradeckého hradu a zámku a zavede je i do některých běžně nepřístupných míst.

Účinkovat budou šermířské a divadelní skupiny Jindřich, Sígři, Vendetta a také taneční soubor Campanello – dohromady se na diváky těší přes 30 herců v dobových kostýmech.

 

Zdroj: Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec