Na druhou zářijovou sobotu, 8. 9.2018, bude na nádraží připraven pestrý kulturní program. Den úzkokolejky navazuje na předešlé ročníky Dnů železnice v Jindřichově Hradci. Na výlet si z jindřichohradeckého nádraží můžete vyjet mj. parním vlakem do Nové Bystřice, kde je otevřeno Regionální úzkokolejné muzeum.

Odjezd parního vlaku je v 10:44 hodin, kdy se po hromadném zapísknutí na píšťalky vydá na cestu.

Vzhledem k tradičně vysokému zájmu o tyto jízdy doporučujeme všem cestujícím, aby si svá místa rezervovali předem.

 

Úzkokolejky Jindřichův Hradec připravily společně s partnery SŽDC, Českými drahami a dalšími sponzory den plný zábavy, kde bude možno vidět a vyzkoušet spoustu zajímavých atrakcí. Od 9:00 do 16:00 se nejmenší do sytosti vydovádí na skákacím hradu. Větší děti vyzkouší projížďky na drezínách, zahradní modelové železnici, shetlandských ponících nebo dokonce na velbloudovi!  Pro všechny věkové kategorie je určena ukázka vojenské, policejní a hasičské techniky. Pro zájemce o drážní techniku bude otevřeno železniční depo.

Během dne vystoupí Soptíci Hamr a dětský rytmický orchestr Hakuna Matata. Zařazeno je i divadelní představení nebo psí tanečky, „dancing dogs“. Své dovednosti předvedou i samotní zaměstnanci Úzkokolejky, kteří vystoupí s ukázkou práce traťových dělníků. Na své si přijdou také výtvarně založení návštěvníci.

Pozvání přijal i umělecký sklář pan Miroslav Liederhaus. V jejich stánku se seznámíte s procesem tavení a foukání skla sklářskou píšťalou. Na přání vyrobí originální díla, např. vázičky, skleničky, mističky mnohé další.

 

www.jhmd.cz