Novobystřický pivovar

facebook.com/pivovarnovabystrice

 

 

 

Pivovar navázal na tradici vaření piva v Nové Bystřici, kdy v roce 1482 obdrželi mílové právo při vaření piva bystřičtí měšťané od své vrchnosti Wolfganga Krajíře z Krajku.

 

Pivovar byl založen v roce 2017 a vaření piva bylo obnoveno na jaře 2018. Vaří se piva plzeňského typu dvourmutově se spodním kvašením. Speciály, jako jsou např. ALE, IPA, atd. jsou kvašená svrchně. K vaření se používají české slady a nejkvalitnější žatecký chmel. Piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, díky čemuž zůstanou v pivu všechny živé kultury a vitaminy, které jsou blahodárné pro tělo. Pivovar spojuje slad, chmel a vodu z divoké České Kanady ve zlatavý a lahodný mok, který má příjemně hořkou chuť a zlatavou barvu slunce.

 

Pivovar nabízí prostory pro setkání s přáteli, rodinou nebo kolegy z práce, kapacita 15 – 20 osob. V pivovaru mají připravené i dárkové pivní sady včetně sudů piva v PET lahvích, které si můžete vzít s sebou. V nabídce pivovaru jsou i moravská vína.

 


Otevírací doba 

mimo turistickou sezónu po telefonické dohodě

aktuální otevírací doba na facebookovém profilu Pivovar Nová Bystřice

 

Otevírací doba (+420 728 094 487)

 


Co se vaří

 

10° VAINAR

(světlá) klasické výčepní pivo vařené ze čtyř druhů sladu a dvou druhů chmele, nahořklé příjemné chuti a slámové barvy

11° VAINAR

(světlá) ležák pitelného charakteru s hořkou chutí a plnějším tělem a hustou bílou pěnou

12° VAINAR

(světlá) klasicky spodně kvašený ležák plzeňského typu slámové barvy, sladového aroma a chlebové chuti. Způsob kvašení a zrání dodává pivu jedinečnou hořkou chuť, která je pro ležáky plzeňského typu specifická

11° VASKA

(polotmavá) spodně kvašený ležák polotmavé barvy, vařený ze čtyř druhů sladu, s lahodně karamelovou příchutí, s bohatou hustě krémovou pěnou, která je jedinečná (nezaměnitelná)

11° HOŠEK

(pšeničná) svrchně kvašené pšeničné pivo se zakalenou zlatavou barvou a hustou bílou pěnou. Chuť mírně nakyslá, s dozvukem po banánech

 


 

Kontakt

pivovar se nachází naproti vchodu do Muzea veteránů

Nová Bystřice, Vídeňská 137

 

fotografie: Pivovar Nová Bystřice