Rubrika: Města a obce

Kaproun

Původní pojmenování bylo Kaltenbrunn a vzniklo z německého Kaltprun, což znamená studený pramen. Nedaleká železniční zastávka úzkokolejky je spojena s Járou Cimrmanem.

Staré Město pod Landštejnem

Městys Staré Město pod Landštejnem se nachází mezi městy Nová Bystřice a Slavonice v oblasti Landštejnské kotliny a Novobystřické vrchoviny.

Blato

Blato (do roku 1956 Žišpachy, německy Sichelbach) je vesnice, část města Nová Bystřice, která se nachází se asi 5,5 km na severovýchod od Nové Bystřice.

Zvůle

Zvůle je místní část obce Kunžak, první dochované písemné zmínky o Zvůli jsou z roku 1842 ve spojitosti s vedením poštovní trasy Vídeň–Praha.

Hůrky

Hůrky u Nové Bystřice www.hurkyceskakanada.cz   Už při pohledu z dáli má návštěvník dojem, že...

Matějovec

Obec leží na okraji nižší plošiny východní části Novobystřické vrchoviny. V severní části obce je několik rybníků a přes Vysoký kámen (725 m n. m.), který je od obce vzdálen západně asi 2 km, přechází hlavní evropské rozvodí mezi Dunajem a Labem.

Stálkov

Obcí prochází i značené cyklotrasy a turistické stezky. V okolí vesnice je řada rybníků a neposkvrněná příroda je v létě cílem mnoha letních táborů mládeže, zvláště z Brna.

Slavonice

Slavonice, malé město na pomezí Čech, Moravy Rakouska v Jihočeské kraji v nadmořské výšce 519 m leží na východním okraji České Kanady a jsou překrásným a ojedinělým souborem goticko – renesančních památek.

Nová Bystřice

Nová Bystřice je město nedaleko Jindřichova Hradce při hranici s Rakouskem, leží 590 metrů nad mořem v Novobystřické vrchovině, která je součástí Javořické vrchoviny, nejvyšším bodem Nové Bystřice je Kunějovský vrch (725 m n. m.).

Český Rudolec

Obec Český Rudolec, dříve zvaná Moravský Rudolec, se nachází v okrese Jindřichův Hradec a je historicky jedna z nejzápadnějších obcí Moravy, leží přímo při historické česko-moravské hranici.

Kunžak

Obec Kunžak spolu s místními částmi Kaproun, Mosty, Suchdol, Terezín, Valtínov a Zvůle leží uprostřed křižovatky cest na Jindřichův Hradec, Dačice a Telč v turisticky atraktivní oblasti Česká Kanada

načítání